15 tisíc mrtvých zbytečně? Nemuseli zemřít, já bych loni nerozvolnil. Letos budeme ještě bojovat, říká Prymula
Video source not available
Popis
Rozvolnění před Vánoci bych nepovolil, když se podíváme na jiná evropská data, ve srovnatelně velkých zemích zemřelo méně lidí. Onemocnění jsme podcenili, kdyby se v některých momentech nerozvolnila opatření, tak se to nestalo. Jsme jeden z nejpromořenějších národů. Epidemie může udeřit, ale na podstatně menším počtu populace, jsme teď v jiné situaci než vloni, říká epidemiolog Roman Prymula. Babišův výrok Best in Covid není namístě, epidemie se bude hodnotit jako celek, možná na tom v jednu chvíli můžeme být nejlépe, ale byli jsme na tom i nejhůř, dodává.
Klíčová slova
Premium, Koronavirová krize, Daniela Drtinová, COVID-19, koronavirus, epidemie