Rád provokuju, je trapný dělat drama tragicky. Se Špinarkou v Ostravě je to trošku o držku, říká Dianiška
Video source not available
Popis
„Myslím, že to někoho může urazit, neuvědomil jsem si, že někteří ještě mají Špinarku v živé paměti. Ale děláme z ní hrdinku, postavil jsem to jako superhrdinský komiks,” říká oceňovaný dramatik, režisér a herec Tomáš Dianiška, který působí hlavně v pražském Divadle pod Palmovkou. „Nepoužívám velké divadelní metafory, jdu divákovi naproti. Dělám popík, ale tak, aby to neurazilo ani divadelníky. Překvapuje mě, že mi to jde, že na to lidi chodí a smějou se,” dodává.