Hřib: Pár stovek lidí na nádraží není problém. Problémem je 80 tisíc uprchlíků, pro které nemáme kapacitu

Délka: 18min 43s
Video source not available

Popis

„Trochu mi vadí, že se řeší několik stovek lidí na hlavním nádraží, kterým se nepochybně dostane pomoci. Tím hlavním problémem totiž je, že v Praze je čtyřikrát více uprchlíků na hlavu než v jiných regionech. Už od března upozorňujeme na to, že bude nutný nějaký relokační mechanismus,” říká primátor Zdeněk Hřib. „Je to problém, který se musí vyřešit. V případě, že to řešeno nebude, tak budeme muset zavřít asistenční centrum. Protože nedává žádný smysl registrovat lidi v místě, kde se o ně nemůžeme postarat,” dodává.

Klíčová slova

Premium, Politika, válka na Ukrajině, Daniela Písařovicová, Praha, Ukrajina