Svědek 11. září: Pamatuji si každou vteřinu, absolutní šok, všude jen prach, jako měsíční krajina. NY ztratil nevinnost, říká Boudník
Video source not available
Popis
Je mnoho situací, kdy si na to vzpomenu, stavěli jsme zrovna v Brooklynu budovu federálního soudu. Pamatuji si každou vteřinu, byl to absolutní šok, rozhořčení a vztek. Do té doby bylo v USA vše výborné a v pořádku. Viděl jsem první věž, jak padá, a až po pár vteřinách doletěl hřmot, říká architekt Jiří Boudník, který byl svědkem událostí 11. září a pak pomáhal s odklízením trosek Světového obchodního centra. Po půl roce se mi projevil posttraumatický syndrom, nemohl jsem pracovat, emoce se ve mně nashromáždily. Pomohlo mi se z toho vypsat, dodává ke své knize Věže - Příběh 11. září.
Klíčová slova
Premium, Společnost, Daniela Drtinová, Zahraničí