Češka z ostřelovaného Izraele: Nejhorší je spaní. Nevím, jestli mě zase neprobudí sirény. Dostat se pryč je o štěstí

Délka: 24min 15s
Video source not available

Popis

„V sobotu mě probudily sirény, chvíli jsem seděla na posteli a přemýšlela, jestli se mi to nezdá. Dům nemá kryt a jediné bezpečné místo je předsíň. Byl to šok, jedna ze studentek omdlela. Místní nechápou, jak bezpečnostní systém v tak hlídané zemi mohl selhat,“ popisuje situaci v Izraeli Alexandra Nosková, která je momentálně na Erasmu v Tel Avivu. „Možnost repatriačního letu mi nikdo nenabídl. Teď je to trochu o štěstí, kdo uloví letenku a dostane se na letiště. V budoucnu bych se sem ráda vrátila dostudovat,“ dodává.

Klíčová slova

Zahraničí, Daniela Drtinová, Premium, Show in RSS