Trpím kvůli rozmarům bohatých elit. Chceme zestátňovat, zapálit policii jsem nechtěla, říká Juřicová

Délka: 20min 27s
Video source not available

Popis

„Nesedí nám ta nerovnost, že někteří jsou hodně bohatí a někteří hodně chudí. Kdyby byli bohatí všichni, tak by to nevadilo, protože by měli rovné podmínky. Běžní občané teď trpí rozmary nejbohatšího procenta,” říká spolupředsedkyně Levice Markéta Juřicová. „Prosazujeme družstevní model podnikání, který je lepší, než když si manažer určí nějakou odměnu a zaměstnanci dostanou několikrát menší. Jsem trochu méně radikální, než jsem bývala. Už nechci zrušit stát, jen reformovat zákony, které se mi nelíbí,” dodává.

Klíčová slova

Premium, Volby 2021, Martin Veselovský, Politika, Volby 2021