Je to fiasko, jinak se to nedá nazvat. Američané pod rouškou tmy utekli z boje, říká Vondra
Video source not available
Popis
„Následky ukvapeného útěku z Afghánistánu se povlečou ještě několik let. Biden slíbil, že dostane vojáky ze země pryč, to se mu povedlo. Ale je exit a exit. Tenhle způsob odchodu podkopává autoritu USA ve světě a zadělává na další problémy,” míní bývalý velvyslanec ve Washingtonu Alexandr Vondra. „Američané opustili nerealistickou představu přetvořit Afghánistán v demokratickou oázu ve střední Asii. Ukázalo se, že na dialog s Tálibánem se sázet nedá,” dodává.
Klíčová slova
Premium, Zahraničí, Martin Veselovský