Vojtěch: Finové na ruském plynu závislí nejsou. Ví, že jim NATO zajistí bezpečnost, výhrůžky je v tom jen utvrzují

Délka: 20min 35s
Video source not available

Popis

„Finsko žije vstupem do NATO víc, než hokejem. Je to každodenní téma. Čím víc Rusko vyhrožuje, tím víc se Finové utvrzují v tom, že jejich rozhodnutí vstoupit do NATO bylo správné. Ví, že jim to zajistí maximální možnou bezpečnost,” říká velvyslanec Adam Vojtěch a dodává:„Finsko bylo na odstřižení od ruského plynu připravené. Není na něm závislé, využívá ho jen v případě průmyslu.”

Klíčová slova

Premium, Zahraničí, Daniela Písařovicová