Světlo je vším, nadužíváme to modré. Světelné znečištění se zvyšuje zbytečně. Víc světla nemá vliv na vyšší bezpečnost, říká Medřický

Délka: 20min 42s

Popis

Od 80. let se zvyšuje světelné znečištění zbytečně. Že se svítí víc, neznamená, že to bude mít vliv na vyšší bezpečnost. Modré světlo je špatné v noci, dobré ve dne. Lidstvo ještě neví, že svítit bílým světlem není přirozené. Většina domácností je designována na relaxaci, ne na to, abychom doma osm hodin pracovali nebo se učili, říká Hynek Medřický, člen České společnosti pro osvětlování a světelný technik. Rozhovor vznikl v rámci kampaně DVTV Extra.

Klíčová slova

DVTV Extra, Daniela Drtinová, Společnost, zdraví, DVTV Extra