Praha má nakročeno k tomu být městem jen pro vyvolené. Kdyby stát uhnul, stavělo by se víc, říká Boháč
Video source not available
Popis
„Poptávka je mnohem vyšší než nabídka a pořád se velmi málo staví. Kdyby stát uhnul, tak bychom se posunuli o dost dál. Extrémně mě to rozčiluje a mrzí,” říká ředitel Institutu plánování a rozvoje Ondřej Boháč. „Nástroji pro obec se čtyřmi tisíci obyvateli nemůžete řídit metropoli typu Praha. Je potřeba razantní reforma plánování. My to máme napsané a za půl roku se to dá změnit, když to sněmovna pochopí a projedná,” dodává.
Klíčová slova
Premium, Společnost, Daniela Písařovicová, Praha