Egypťan natáčí videa o Praze: Česky jsem se naučil sledováním seriálu Ulice, s rasismem jsem tu neměl nikdy problémy
Video source not available
Popis
Z Egypta jsem se přestěhoval před 10 lety, jsem tu už doma. Natáčím videa v arabštině o Česku o mém životě tady, sledujícím se Praha strašně líbí. Nikdy jsem tady s rasismem neměl problémy, ale tak 20 % procent Čechů se na muslimy dívá tak, že sem nepatří, když se někde stane teroristický útok nebo kolem 11. září, říká Mohamed Akrab, který natáčí videa o Česku v arabštině na YouTube. Česky jsem se naučil díky seriálu Ulice, nikdy jsem na žádné lekce nechodil, dodává.