Drtinová: Dnešní stávka v ČT je spíš happening. Kdybych chtěla hájit nezávislost, šla bych do plných. My jsme riskovali kriminál
„Stávkovat podle zákona je sice správné, ale taky pohodlné a polovičaté. A jsem si jistá, že tohle polovičaté řešení k politikům nedolehne. Nevidím těm lidem do hlav, ale na jejich místě bych zvolila nástroj, který by extrémní situaci řešil extrémním způsobem,” říká moderátorka Daniela Drtinová a vzpomíná na poslední velkou stávku v České televizi z přelomu let 2000 a 2001. „Když se kvůli nám tehdy vypnulo na 23 hodin vysílání s textem, že se neobnoví, dokud se situace nevyjasní, překročili jsme práh někam do neznáma. Byly to nejdivočejší dny mého života. Nebyli jsme si jistí, jestli nás nevyvede policejní komando.”