Bál jsem se a skrýval, u letiště Tálibánci lidi mlátili. Mám štěstí, že tu jsem, říká evakuovaný Atta

Délka: 12min 47s
Video source not available

Popis

Byl jsem šťastný, že jsem se dostal třetím letadlem zpět do Česka, byl to skvělý pocit. Bylo ale těžké dostat se na letiště, všude byli Tálibánci a mlátili lidi. Skrýval jsem se před nimi v domě šest dní, zhubnul jsem za tu dobu 8 kilo, říká Atta, který má v Česku trvalý pobyt a když Tálibán převzal vládu, byl v Afghánistánu navštívit svou rodinu. Měl jsem štěstí, že přijela česká armáda, strašně moc pomáhala, dodává.

Klíčová slova