Hřib: Pár stovek lidí na nádraží není problém. Problémem je 80 tisíc uprchlíků, pro které nemáme kapacitu
Video source not available
Popis
„Trochu mi vadí, že se řeší několik stovek lidí na hlavním nádraží, kterým se nepochybně dostane pomoci. Tím hlavním problémem totiž je, že v Praze je čtyřikrát více uprchlíků na hlavu než v jiných regionech. Už od března upozorňujeme na to, že bude nutný nějaký relokační mechanismus,” říká primátor Zdeněk Hřib. „Je to problém, který se musí vyřešit. V případě, že to řešeno nebude, tak budeme muset zavřít asistenční centrum. Protože nedává žádný smysl registrovat lidi v místě, kde se o ně nemůžeme postarat,” dodává.
Klíčová slova
Premium, Politika, válka na Ukrajině, Daniela Písařovicová, Ukrajina