Ledolezkyně Loužecká: Nesnáším zimu a jsem schopna se zranit i na rovince. Cepín už jsem měla píchnutý snad všude
Video source not available
Popis
„U ledolezení je normální, že lezete a najednou spadnete. Zimu nesnáším, je mi zima i v létě v Česku. Poprvé na ledu jsem si cepínem urazila kus zubu. Na Aljašce se mi zas podařilo spadnout do ledové trhliny,” říká Aneta Loužecká, jediná česká reprezentantka v lezení na ledu a drytoolingu. „K lezení jsem se dostala náhodou. Po pár lekcích v oddíle mě poslali rovnou na závody. Neměla jsem ani boty a den před tím zjišťovala, co je to bouldering,” dodává se smíchem.
Klíčová slova
Premium, Daniela Písařovicová