Odchodem viru z těla to nekončí, covid vyvolává řadu pochybností, hodně tápeme, říká pneumolog

Délka: 21min 53s
Video source not available

Popis

Asi deset procent lidí má potíže i měsíc po prodělání nemoci, pět procent i po čtvrt roce. U nejtěžších případů budou následky mizet měsíce, nejčastěji jde o zánětlivé změny, říká pneumolog Vladimír Koblížek z Centra postcovidové péče FN Hradec Králové a České pneumologické a ftizeologické společnosti. Pokud se stav zlepšuje kontinuálně, je to ideální. Nechci lidi strašit, i já jsem covid prodělal a s kolegy doufáme, že většina pacientů bude bez následků, dodává.

Klíčová slova