Přál bych si mít normální vztahy s Ruskem. I když tamní diktatura neskončí, říká Schwarzenberg

Délka: 25min 51s
Video source not available

Popis

Proruský politik se ze mě nestal a nejsem servilní. S Ruskem ale máme mnohem horší vztahy než západní státy. Byl bych rád, kdyby se k nám Rusové chovali jako k Dánům nebo Portugalcům, ne jako k bývalé kolonii, míní bývalý ministr zahraničí z TOP 09 Karel Schwarzenberg. Mám obdiv a respekt před lidmi, kteří v Rusku demonstrují, věci jako s Navalným se budou dít ještě dlouho, říká.

Klíčová slova

Premium, Politika, Daniela Drtinová, Rusko