Vojtěch: Finové na ruském plynu závislí nejsou. Ví, že jim NATO zajistí bezpečnost, výhrůžky je v tom jen utvrzují
Video source not available
Popis
„Finsko žije vstupem do NATO víc, než hokejem. Je to každodenní téma. Čím víc Rusko vyhrožuje, tím víc se Finové utvrzují v tom, že jejich rozhodnutí vstoupit do NATO bylo správné. Ví, že jim to zajistí maximální možnou bezpečnost,” říká velvyslanec Adam Vojtěch a dodává:„Finsko bylo na odstřižení od ruského plynu připravené. Není na něm závislé, využívá ho jen v případě průmyslu.”
Klíčová slova
Premium, Daniela Písařovicová